« | Головна | »

Звернення до суду

Додав cadaver | Серпень 7, 2012

Порядок, за яким громадяни можуть звертатися в судовий орган за допомогою, визначає Цивільний процесуальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України, Господарський процесуальний кодекс і закон «Про Конституційний суд». Якщо ж мається на увазі супровід угоди, то тут не передбачено будь-особливий порядок.
Перш ніж писати заяву до загального суду, постарайтеся хоча б оглядово ознайомитися з найбільш важливими статтями  Цивільного процесуального кодексу.

Отже, щоб ініціювати цивільну справу в суді, особа повинна подати до суду першої інстанції позовну заяву, де ця заява підлягає реєстрації та передачі судді через автоматизовану систему розподілу справ в судах. Після цього громадяни можуть вибирати собі представництво в суді.
У цивільному судочинстві суди першої інстанції займаються розглядом справ невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів і т. д. Також в суді допускається розгляд спорів, що виникають з правовідносин, якщо такі справи не виділені в іншу категорію судочинства.
Тобто, відповідно до цивільного кодексу, в суді може розглядатися будь-яка справа, відповідно кримінального, господарського, адміністративного і конституційного судочинства.
Цивільним процесуальним кодексом України визначено декілька видів виробництва в суді: наказне, позовне і окреме.
У першій інстанції будь-яка цивільна справа розглядається одноособово професійним суддею.
Якщо суд працює у складі одного судді і двох народних засідателів, то він розглядає справи щодо обмеження цивільної дієздатності фізичних осіб, визнання фізичних осіб померлими, у справах усиновлення, надання громадянам примусової психіатричної допомоги, примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу і інше.

Законом встановлено, що відкриття провадження у справі, або відмова у відкритті повиненні бути озвучені суддею не пізніше 10 днів з дня подання відповідної заяви громадянином.
У кожній справі призначається попереднє судове засідання, яке проводиться протягом одного місяця з дня відкриття справи.
Суд зобов’язується розглянути і вирішити справу в розумні строки, але не довше 2-х місяців з того дня, як було відкрито провадження у справі. При розгляді справ про поновлення на роботі або виплати аліментів, воно не може затягуватися довше ніж на один місяць.

Розділ: Судочинство | No Comments »

Ваш коментар