« Зразок (бланк) ухвали про обєднання адміністративних справ в одне провадження | Головна | Зразок (бланк) позовної заяви до суду про поновлення на роботі і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу »
Зразок позову до суду про виплату допомог матерям.
Додав cadaver | Червень 5, 2009
При призначенні вищенаведених видів допомог (ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Порядком нарахування таких допомог ст. ст. 10, 11, 12 – допомога при народженні дитини, ст.ст. 13, 14, 15; ст.ст. 18-1, 18-2, 18-3 – допомога одиноким матерям) мені як матері, яка самостійно виховує та утримує дітей, права одинокої матері на обох дітей порушено (батько першої дитини, з яким я перебувала у шлюбі, помер; батько другої дитини записаний, згідно чинного законодавства з моїх слів по заяві). Одинокою матір’ю я є згідно чинного законодавства та нормативно правових актів, зокрема: – п.9 Постанова Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.1992 року із змінами «Про практику розгляду судами трудових спорів»; – п.5 ч.12 ст.10 Закону України «Про відпустки» № 504/96-ВР; – ст.3 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» № 2811-ХІІ від 21.11.1992 року. Відповідач маючи на руках всі необхідні для розгляду документи зобов’язаний був надати допомогу малозабезпеченій сім’ї. Так, як на усні звернення, після смерті батька першої дитини про такий вид допомоги мотивував, що у мене великі доходи, незважаючи на Закон України «Про охорону дитинства» із змінами і доповненнями № 2402-ХІІ від 26.04.2001 року. Хоча маючи бази даних про отримання мною пенсії та зарплати, було видно, що пенсія не відповідає прожитковому мінімуму для дитини віком від 6 до 18 років..
Зокрема, Законом України «Про прожитковий мінімум» із змінами № 966-ХІV від 15.07.1999 року передбачено, що на виконання конституційних прав громадян (ст.46) повинно бути забезпечено відповідний рівень життя, прожитковий мінімум, який надалі регламентовано Бюджетним Кодексом України та конкретно зазначено в Законах України «Про державний бюджет..» на відповідний рік (2006, 2007, 2008, 2009 рр.).
Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» із змінами від 01.06.2000 року №1768-ІІІ зазначено, що малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних причин має середньомісячний сукупний дохід нижче від прожиткового мінімуму для сім’ї. Зокрема, ст.3 Закону України № 1768-ІІІ передбачені права на таку допомогу, ст.5 ч.1 передбачений розмір між середньомісячним прожитковим мінімумом для сім’ї та сукупним доходом, але не може бути більше 75 %, ст.5 ч.4 доплата в розмірі 20 % до такого виду допомоги для кожної дитини одиноких сімей.
Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачають соціальні допомоги (ст.ст.2, 3, 4, 11, 25 п.3) від 14.01.1998 року №16/98-ВР. Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням » № 2240-ІІІ від 18.01.2001 року ст.1 передбачено матеріальне забезпечення громадян у зв’язку з втратою зарплати (доходу), ст.4 – право громадян на матеріальне забезпечення у зв’язку з втратою зарплати (доходу), ст.4 – право громадян на матеріальне забезпечення та ст.29 п.3 – отримання матеріального забезпечення при настанні страхового випадку. Також на виконання зазначеного закону прийнята Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» із змінами і доповненнями № 250 від 24.02.2003 року.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1751 від 27.12.2001 року із змінами та доповненнями п.2 громадянам виплачуються державні допомоги сім’ям з дітьми, зокрема одиноким матерям передбачена п.1.3 та на виконання Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» № 2811-ХІІ від 21.11.1992 року із змінами та доповненнями ст.3, ст.18-3 передбачений розмір.
Керуючись Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальних допомог (Наказ № 486/202/524/455/3370 від 15.11.2001 року , Постанови Кабінету Міністрів України №110 від 07.02.2001 рок) моїми доходами беручи до уваги термін позовної давності по платежах, з 2006 року виховуючи самостійно одну дитину, були зарплата та пенсія, які сумарно є меншими за прожитковий мінімум. Аналогічно, у 2007 році, навіть при народженні другої дитини, сукупний дохід був меншим за прожитковий мінімум. Повторюється 2008 та 2009 роки.
Нормативно-правовими актами, якими мені одинокій матері та моїй малозабезпеченій одинокій сім’ї передбачені ряд видів допомог, зазначених вище, передбачено: у разі змін до законодавства та затвердження нового прожиткового мінімуму перерахунок проводиться без звернення осіб, яким вони призначені з письмовим повідомленням заявника.
На моє запитання, коли мені будуть виплачувати по догляду дітей та інші допомоги одинокій матері за цим законом, Управління відповіді не дає, посилаючись на ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та Порядком нарахування таких допоміг (або цитують відповідь, отриману від органів соцзахисту).
Із таким рішенням органу соцзахисту не згодна.
Відповідно пп.3 п.1 ст.22, ст. 102 Бюджетного Кодексу України та Постанови КМ № 256 від 04.03.2002 р. «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» головні розпорядники коштів місцевих бюджетів:
- ведуть персоніфікований облік утримувачів допомоги сім’ям з дітьми;
- щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми і надсилають їх фінансовим органам виконкомів міських рад.
Тобто Відповідач є головним розпорядником коштів передбачених на виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідач в задоволенні позову, а як наслідок, в відновленні порушеного конституційного права просить відмовити, тому що порушено конституційне право Позивача не з його вини, а в зв’язку з тим, що в Державному бюджеті України кошти на виконання рішень РКСУ не закладені. Таким чином, Відповідач намагається переконати, що якщо Держбюджетом відповідного року не були закладені кошти на виплату допомоги в законно більшому розмірі, то звернення Позивача до суду за захистом порушених прав, яке тягне за собою відшкодування недовиплаченої суми допомоги за рахунок Державного бюджету, є недоречним.
Згідно зі ст. 64 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» (цитую):
Розділ: Судочинство | 15 Comments »
Червень 11th, 2009 о 15:33
Доброго дня,На даний позов мені прийшла відмова. Дорогі мої юристи, колеги по нещастю, матері, батьки. Чого так ? Адже мій позов відповідає всім вимогам закону а усно вони – мужновладці мотивують що він завеликий. Маю намір оскаржити ухвалу до окружного та напряму відправити до Вищого адмін суду та Верховоного суду. Як ви вважаєте чи буду я права? Чи в нашій державі навіть для простих смертних – треба платити, платити … інакше не можна? Ось Ухвала суду. Допоможіть, будь ласка. Щиро вдячна.
Справа № 2-а-537
2009 р
УХВАЛА
4 червня 2009 р. м…………
Суддя ………………….міського суду Івано-Франківської області ……………….. вивчивши позовну заяву ………….. Галини Михайлівни до управління праці та соціальною захисту населений про визнання дій неправомірними і виплату державної допомоги.
встановив:
Позовна заява подана без додержання вимог закону, позаяк заміс і ь зазначення в ній позовних вимог і викладу обставин, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги, та доказів, що їх стверджують, вона наводить дуже широкий аналіз законодавства
В позовній заяві всупереч правилам ст. 106 КАС України не зазначено повного ім’я (найменування) відповідача. Зміст позовних вимог не відповідає заявленим позивачкою вимогам, які є не зрозумілими і не конкретними, не зазначено обставини щодо пропуску строку позовної давності.
Позивачкою не додержано вимог п.3.2 розділу VII «Прикінцевих та перехідних положень» КАС України, так як розмір сплаченого судового збору не відповідає кількості 1 заявлених позовних вимог.
Позивачка пред’явила вимогу про відшкодування моральної шкоди, не обґрунтувавши факт її заподіяння відповідачем та заявлений розмір відшкодування такої шкоди
В позовній заяві також міститься вимога про забезпечення позову, що не відповідає вимогам ст.ст. 106, 117 КАС України, не вказано підстав для вжиття таких заходів та зазначено вид забезпечення позову, який не передбачений ч.ч.3,4 ст. 117 КАС України
Тому позовна заява підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 108 КАС України, -
ухвалив:
позовну заяву ……….. Галини Михайлівни до управління праці та соціального захисту населення про визнання дій неправомірними і виплату державної допомоги залишити без руху про що повідомити позивачку і надати їй строк до 19 червня 2009 року для усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подано протягом 5 днів з дня отримання позивачкою копії ухвали. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду через ……………… міський суд.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним адміністративним судом
СУДДЯ: підпис З оригіналом вірно: СУДДЯ
Червень 11th, 2009 о 21:19
Пані Галино звернутися в окружний адміністративний суд, для оскарження даної ухвали ми не можете, оскарження може бути здійснено в Львівському окружному адміністративному суді.
Проте це не позбавляє вас права звернутися з вашим позовом повторно.
В даному випадку бачу за доцільне дещо зкоротити мотивувальну частину вашої позовної заяви, виключити пункти про забезпечення позову, чітко вказати найменування позивача. Сплатити судовий збір в зазначеному розмірі.
Зокрема для отримання допомоги по догляду за дитиною до 3 ох років, на нашомо сайті є чудова позовна заява, з якою вже виграно багато судів.
Також бачу за можливе звернутися з листом в прокуратуру за місцем проживання, з проханням захисту ваших, порушених прав і свобою, мотивуючи це матеріальною неспроможністю захистити свої права і свободи в суді.
Дякуємо що ви обрали нас. Надіюся я відповів хоть на частину цікавлячих вас питань.
Серпень 7th, 2009 о 15:24
Добрий день! Підскажіть будласка! Мій син народився в серпні 2005 року,до 2008року я отримувала лише по 90-130 грн., чи можу я також звернутись до суду?
Серпень 10th, 2009 о 13:17
cadaver : , ви зазначаєте, що “Зокрема для отримання допомоги по догляду за дитиною до 3 ох років, на нашомо сайті є чудова позовна заява, з якою вже виграно багато судів”, а можна на неї дати ссилку, а то окрім цьої великої позовної заяви я більше не знайшла. Щиро вдячна.
Серпень 10th, 2009 о 16:19
Доброго дня. Погоджуюсь з пані Надією і звертаюсь до cadaver: хотілося б подивитись на безпрограшну позовну заяву.
Якщо хтось зможе підсказати окремо по моїй ситуації (донька народилась 24.05.2007, оформили допомогу по догляду за дитиною до 3 років на чоловіка відразу, лікарняного мого не було, так як я ПП з нулевим доходом.Дохід чоловіка за попередні 6 місяців-5922,89 грн., з них виплачено аліментів на дитину від попереднього шлюбу-1774,01 грн. Допомогу отримуємо в розмірі 130 грн.), буду вдячна.
Серпень 18th, 2009 о 17:53
Пані Людмило ось посилання на адміністративний позов про стягнення допомоги матерям по догляду за дитиною до досягнення нею 3ох річного віку.
http://propravo.org.ua/zrazok-blank-pozovu-do-sudu-po-viplati-dopomogi-po-doglyadu-za-ditinoyu/
Жовтень 19th, 2009 о 00:16
суд завершився ще в травні,на мою користь…
обіцяли виплатити гроші впродовж місяця,але досі нічого нема. може хтось знає,чи будуть взагалі виплачуватися ці гроші?????
Жовтень 21st, 2009 о 10:02
Роксолана, раджу Вам звернутися в виконавчу службу.
Проте яесно кажучи, якщо в бюджеті немає коштів на дану статтю витрат, то ні судове рішення ні виконавче провадже по ньому, не допоможуть отримати гроші, така в нас країна.
Листопад 5th, 2009 о 17:49
зіпсувала підкладку плаща у хімчистці
Листопад 21st, 2009 о 17:42
Питання до cadaver.
1.Вказаний Вами зразок позову потрібно коректувати на те, що тепер їх розглядають місцеві суди?
2. У зразку мова йде про 2007 рік. Мотивування повністю підходить до випадків народження в 2009 році? Чи не підходить?
Листопад 24th, 2009 о 09:34
Даний зразок позову можу подаватися до місцевого суду без корегування.
Потрібно зазначити також, що зразок позову дійсно є трішки застарілим, його можна взяти лише за основу написання власного позову з посиланнями на чинні нормативно-правові норми, що регулюють дане питання.
Ми постараємся якомога швидше опублікувати новий зразок позову, який буде потребувати мінімального доопрацювання.
Січень 23rd, 2010 о 12:38
напишіть будь-ласка зразок заяви звернення до відділу соцзахист по виплаті допомоги на дитину до трьох років
Березень 23rd, 2010 о 13:42
Спасибо, неплохая подборка материала, меня так порадовала статья. только почему не ставите ссылку на первоисточник?
Березень 25th, 2010 о 17:33
“…оскарження може бути здійснено в Львівському окружному адміністративному суді”.
Оскарження може бути в апеляційному адміністративному суді (друга інстанція спеціалізованого суду загальної юрисдикції)
Квітень 23rd, 2010 о 05:08
тоже хочу!