« | Головна | »

Янукович підписав Закон про мови і доручив його доопрацювати

Додав cadaver | Серпень 9, 2012

Сьогодні Президент підписав скандальний Закон про мовну політику, зміни в який можуть бути прийняті вже у вересні.
Віктор Янукович, як і прогнозувалося, підписав Закон про основи державної мовної політики, розроблений депутатами з фракції ПР Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком.

Також Президент доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки і мистецтв, провідних фахівців з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні. Нагадаємо, за підсумками вчорашньої зустрічі з представниками наукової і творчої інтелігенції Президент пообіцяв у вересні цей Закон змінити.

Закон про мови передбачає функціонування в Україну крім державного ще й регіональних мов – мов меншин, традиційно використовуваних в межах певної території держави. Причому використання їх декларується й у таких сферах, як діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, судочинство, економічна і соціальна діяльність. Статус регіональних застосовується до всіх 13-ти мов нацменшин, згаданих у Законі про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Закон про мови дуже двоякий і суперечливий. З одного боку, українська мова як державна відповідно до документа обов’язково застосовується на всій території Україні, з іншого – це ні в якій мірі не повинно заперечувати або применшувати використання регіональних мов у тих же сферах, де обов’язково застосування державної. Єдина сфера, де безроздільно пануватиме державний – Збройні сили та інші військові формування. Тут використовується тільки українська.

Російська мова проектом виділена  як особлива на тлі інших регіональних – по всьому проекту рясніють фрази державна, російська та інші регіональні, де російська чомусь згадують окремо, хоча вона є такою же регіональною, як і інші регіональні мови.

Закон вступить в силу з дня опублікування.

Розділ: Новини | No Comments »

Ваш коментар

кузовные работы киев