« | Головна | »

Визначення походження дитини від батьків при державній реєстрації народження

Додав cadaver | Серпень 7, 2012

Права та обов’язки матері, батька на дитину і права та обов’язки дитини по матері, батька є особистими (немайновими).

Спільними підставами виникнення прав та обов’язків матері, батька та дитини є походження дитини від них, тобто наявність кровного споріднення та реєстрація цього походження у порядку, встановленому законом.

Порядок визначення походження дитини залежить від наявності або відсутності шлюбу між її батьками.

Главою 12 Сімейного кодексу України (далі – Кодекс) встановлено порядок визначення походження дитини від матері та батька.

Зокрема, статтею 122 Кодексу визначено, що дитина, зачата і (або) народжена у шлюбі; народився до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.

Разом подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства.

Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком.

Визначення походження дитини від батька у разі реєстрації повторного шлюбу з її матір’ю врегульовані нормами статті 124 Кодексу. Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу або визнання шлюбу недійсним, але після реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою, вважається, що батьком дитини є чоловік її матері у повторному шлюбі.

Батьківство попереднього чоловіка може бути визначене на підставі його спільної заяви з чоловіком у повторному шлюбі або за рішенням суду.

Нормами статті 123 Кодексу визначено, що в разі народження дружиною дитини, зачатої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, здійснених за письмовою згодою її чоловіка, він записується батьком дитини.

У разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружжям (чоловіком і жінкою) в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, батьками дитини є подружжя.

Подружжя визнається батьками дитини, народженої дружиною після перенесення в її організм ембріона людини, зачатого її чоловіком та іншою жінкою в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Одночасно з документом, що підтверджує факт народження дитини іншою жінкою, подається заява про згоду на запис подружжя батьками дитини, справжність підпису на якій має бути нотаріально посвідчений, а також довідка про генетичну спорідненість батьків (одного з батьків) з плодом (пункт 11 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Мін’юсту від 20.01.2012 № 112/5), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18.10.2000 за № 719/4940).

Pages: 1 2

Розділ: Статті | No Comments »

Ваш коментар

линейное перемещение hiwin пропозиції: біоетанол із гм-дерев пропозиції: одесса запчасти фав 1031