« | Головна | »

Відпустка по догляду за дитиною: що повинен знати працівник

Додав cadaver | Серпень 2, 2012

Мінсоцполітики листом від 16.05.2012 № 158/13/133-12 поінформувало громадян про ті права, які передбачені при виході у відпустку по догляду за дитиною.

Так, у листі йдеться про те, що роботодавець суворо обмежений у своїх правах по відношенню до тієї категорії працівників, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.

Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років надається у відповідності з нормами ст.18 Закону «Про відпустки», а до 6 років – на підставі медичного висновку (ст. 25 Закону «Про відпустки»).

В листі звертається увага на те, що зазначена категорія працівників не може бути звільнена за ініціативою власника або уповноваженого ним органу, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст.184 КЗпП).

Нагадаємо, що згідно ст.179 КЗпП та ст.18 Закону «Про відпустки», після закінчення відпустки по вагітності та пологах, за бажанням жінки їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Також вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за нею зберігається право на одержання допомоги в період відпустки по догляду за дитиною.

Отже, частково оплачувана відпустка по догляду за дитиною надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною віку 3 років. При цьому жінка може, на свій розсуд, в будь-який час припинити частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи у відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.

Розділ: Інше , Новини | No Comments »

Ваш коментар