« | Головна | »

Оренда державного та комунального майна.

Додав cadaver | Листопад 1, 2008

 

 

Вступ

Інтенсивний розвиток відносин в сфері господарювання, та деякий занепад державних підприємств, зумовлює державу на укладення договорів пов’язаних з орендою державного чи комунального майна.

На мою думку дана група договорів є досить цікавою оскільки з однієї сторони, тобто орендодавцем виступає державний орган, який хоче передати якись об’єкт в оренду орендареві. В плані відповідальності, то тут вона може встановлюватися як в договорі, так передбачатися в законодавстві.

Щодо об’єктів, які можуть передаватися в оренду, то є перелік об’єктів в Законі України «Про оренду державного та комунального майна», які не можуть бути орендовані: цілісні майнові комплекси  казенних  підприємств, їх структурних підрозділів (філій,  цехів,  дільниць),  що здійснюють
діяльність,  передбачену  частиною  першою статті 4 Закону України
“Про підприємництво”, цілісні майнові комплекси  казенних  підприємств, цілісні майнові  комплекси  структурних  підрозділів  (філій,
цехів, дільниць) казенних підприємств, об’єкти   державної   власності,  що  мають  загальнодержавне значення і не підлягають приватизації відповідно до частини другої статті 5 Закону України  “Про  приватизацію  державного     майна”.

Особливість відповідальності даного договору, на мою думку в першу чергу полягає в тому, щоб забеспечити державу гарантіями з боку орендарів, і не допущення різного роду маніпуляцій з їхнього боку.

 

 

 

 

 

 

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Розділ: Статті | 1 Comment »

1 коментар

  1. cadaver :
    Листопад 1st, 2008 о 20:51

    Грунтовна як на мене доповідь, із судовими рішеннями. Не суха теорія, а теорія підкріплена практикою.

Ваш коментар